در حال بارگذاری فایل ...

یکی از بهترین راههای زدودن موهای زائد، استفاده از دستگاه لیزر خانگی است که مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است چرا که به طور کلی روشهای موزدایی، روشهای دردناک و پر دردسری هستند و لیزر گزینه کم دردسرتر و با نتیجه طولانی مدت تر است. اما نکته قابل تامل در انتخاب لیزر، هزینه بالای آن به نسبت سایر روشهای موزدایی است. این دستگاه، به عنوان جایگزین کاربردی تر و سهل الوصول تر لیزر کلینیکی معرفی شده است.


لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد تنها روش از بین بردن دائمی موهای زائد است. لیزر به فولیکول موهای زائد آسیب میرساند و مانع رشد مجدد آنها میشود.


مراحل رشد مو

بین رشد مو تا ریزش آن سه فاز و مرحله وجود دارد. مرحله رشد (آناژن) که مرحله ی مناسب برای نتیجه گرفتن از لیزر است. پس از مرحله رشد مو وارد مرحله میانی یا کاتاژن میشود. در این مرحله مو آماده ی افتادن میشود. مرحله ی استراحت (کاتاژن) که در آن رشد مو کاملا متوقف میشود و مو میفتد.


چگونگی عملکرد لیزر خانگی

وقتی لیزر، موهای شما را مورد هدف قرار میدهد، پیگمنت موجود در فولیکول موها، اشعه لیزر را جذب میکند و به دنبال آن از بین میرود. لیزر خانگی مو هم به همین ترتیب عمل میکند. یعنی با هر پالس لیزر فولیکول مو مورد هدف قرار میگیرد ودمای آن ناحیه بالا میرود و به این ترتیب از رویش مجدد مو جلوگیری میشود.


استفاده از دستگاه لیزر خانگی موهای زائد برای چه افرادی مناسب است؟

از آنجا که این دستگاه پیگمنتها (رنگدانه ها) را مورد هدف قرار میدهد، بهترین نتیجه را برای افرادی در پی دارد که از رنگ پوست روشن و موهای ضخیم و تیره برخوردارند.


چگونگی استفاده از دستگاه لیزر خانگی

ابتدا ناحیه مورد نظر را شیو کنید. به خاطر داشته باشید که به مدت 6 هفته قبل از لیزر، نمیتوانید از اپیلاسیون و یا هر روش دیگری که فولیکول موها را میکشد استفاده کنید. زیرا در لیزر باید مو زیر پوست وجود داشته باشد تا مورد هدف اشعه لیزر قرار بگیرد.

نحوه استفاده بستگی به دستگاه و نحوه درمان دارد. اما به طور کلی شیوه عملکرد آن بدین صورت است: دستگاه را به سمت ناحیه ای که قصد از بین بردن موهای زائد آن را دارید، میگیرید و اجازه میدهید که فولیکول موها مورد هدف قرار بگیرند. سپس همینکار را با سایر قسمتها انجام میدهید. هر ناحیه به تعداد مشخصی پالس نیاز دارد. بعضی دستگاه ها شامل نمایشگر و قابلیت شمارش تعداد پالسها هستند که از این طریق میتوانید تعداد پالسهای هر ناحیه از بدن را تعقیب کنید.

وقتی لیزر را به صورت افقی به اتمام رساندید، همینکار را به صورت عمودی (بالا و پایین) انجام دهید تا هیچ نقطه ای جا نماند. به طور میانگین برای هر اینچ مربع از مساحت پوست به 50 پالس لیزر نیاز است.


تعداد دفعات لازم برای انجام لیزر خانگی

با توجه به اینکه موهای بدن در مراحل متفاوتی از چرخه رشد قرار دارند، لیزر موهای زائد باید چندین دفعه انجام شود و با یکبار درمان نمیتوان به نتیجه مطلوب رسید. تعداد این دفعات، بستگی به عوامل گوناگونی مانند رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن، دستگاه مورد استفاده و ... دارد. همچنین عواملی چون بارداری و تغییرات هورمونی در بدن میتواند منجر به تشکیل موهای جدید در بدن شود.


برای کدام نواحی بدن میتوان از دستگاه لیزر استفاده کرد؟

به طور کلی از دستگاه لیزر خانگی میتوان برای هر ناحیه ای که در کلینیکها لیزر میشود، استفاده کرد مثل پاها، دستها و بازوها، ناحیه بیکینی، زیر بغل، پشت لب، شکم و ... اما بعضی دستگاه ها محدودیت استفاده برای نواحی خاصی دارند که در دستورالعمل دستگاه قید میشود. اگر از قدرت تحمل درد بالایی برخوردار نیستید، در ابتدا از نواحی کوچکتر مثل زیربغل استفاده کنید.


دستگاه لیزر خانگی خوبه؟

با توجه به مطالعه ای که سال 2018 انجام شد، تقریبا تمامی افرادی که از دستگاه لیزر خانگی استفاده کرده بودند، کم شدن میزان موها را تجربه کردند. بیش از یک سوم افراد، کاهش موی 80 درصدی و بیشتر داشتند.


راهنمای خرید دستگاه لیزر

برخی از معیارهایی که توجه به آنها به شما کمک میکند تا بنا بر نیاز خود انتخاب بهتری داشته باشید:

🟩 تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه لیزر

🟩 منبع تغذیه دستگاه

🟩 واتر پروف (ضد آب) بودن دستگاه

🟩 دارا بودن قابلیت رنگ پوست که مناسب بودن رنگ پوست برای لیزر را کنترل میکند.

🟩 طراحی ارگونومیک که کمک میکند دستگاه را راحتتر در دستان خود بگیرید و دیرتر خسته شوید.

🟩 قیمت دستگاه لیزر خانگی

🟩 گارانتی معتبر

🟩 تجهیزات همراه جانبی از جمله دارا بودن عینک محافظ


نکاتی که باید قبل یا حین استفاده از دستگاه لیزر خانگی مورد توجه قرار دهید:

·        هنگامی از دستگاه استفاده کنید که به طور کامل شارژ شده باشد.

·        قبل از انجام لیزر، حتما تست حساسیت انجام دهید. به این صورت که ابتدا قسمت کوچکی از پوست دست را لیزر کنید، در صورتی که واکنش یا حساسیتی ندیدید، میتوانید سایر نواحی بدن را لیزر کنید.

·        اگر پس از انجام تست حساسیت، با علائمی چون سرخی و ملتهب شدن پوست، خارش، بروز جوش و ... رو به رو شدید، استفاده از لیزر را ادامه ندهید.

·        قبل از انجام لیزر از روشهای موزدایی سطحی استفاده کنید و از ریشه کندن موها خودداری کنید.

·        لیزر را با صبر و حوصله انجام دهید و قبل از شنیدن صدای بوق، دستگاه را جا به جا نکنید.

·        اگر روی دستگاه نوشته شده که برای نواحی خاصی از صورت یا بدن استفاده نشود، به توصیه ها توجه کنید.

·        برای اجتناب از بروز سوختیگی، ضمن دقت در تنظیم درجه دستگاه، از آن برای نواحی دارای تاتو استفاده نکنید.

·        محل مورد نظر برای لیزر کاملا پاک باشد و عاری از هرگونه محصولات آرایشی و بهداشتی باشد.


محتواهای مرتبط برای بهبود پوست:

دستگاه پاکسازی پوست

دستگاه جوانسازی پوست

دستگاه بخور


فواصل بین جلسات لیزر خانگی

پیشنهاد می شود که قسمت و ناحیه ی مورد نظر هر دو هفته یکبار لیزر شود. بعد از گذشت 4 جلسه میتوان فواصل بین جلسات را افزایش داد و هر چهار هفته یکبار اقدام به استفاده از دستگاه لیزر کرد.


فوائد و مزایای لیزر خانگی

 هزینه کمتر آن در مقایسه با لیزر غیرخانگی

قابلیت شارژ و استفاده بی سیم

امکان استفاده از آن در منزل بدون نیاز به مراجعه به مکان مشخصی

دقت بالای این دستگاه ها

 تاثیر بالا در از بین بردن درصد خوبی از موهای زائد

امکان استفاده از دستگاه لیزر خانگی هم برای خانمها و هم برای آقایان


قیمت دستگاه لیزر خانگی

هزینه‌ و قیمت دستگاه لیزر خانگی اصل با توجه به برند و مدل محصول، قدرت دستگاه و ... متغیر است. در ابتدای امر هزینه‌ی این دستگاه ها کمی بالا به نظر می آید اما با توجه به استفاده طولانی مدت و تاثیرگذاری بالای آنها در نهایت مقرون به صرفه تر از سایر روشهای موزدایی است.


عمر دستگاه لیزر

از این دستگاه ها میتوان چندین بار استفاده کرد اما تعداد شاتهای آنها به تعداد مشخصی است و این تعداد شاتها از یک برند و مدل به برند و مدل دیگر متفاوت است. بعضی از این دستگاهها پس از تمام شدن تعداد شاتهای آنها بلااستفاده میشوند اما برخی دیگر قابلیت شارژ دارند یعنی در این مدل دستگاه ها میتوان بنا به نیاز شات لیزر را خریداری کرد و استفاده از دستگاه را ادامه داد.


لیستی از بهترین مارک های دستگاه لیزر خانگی

  • میوتو (ساخت کشور ایتالیا)
  • رمینگتون (ساخت کشور انگلستان)
  • فیلیپس (ساخت کشور هلند)
  • سیلک پرو (ساخت کشور آلمان)
  • لسکلتون (ساخت آمریکا)


لیزر موهای زائد برای چه افرادی نامناسب است؟

·        هر یک از افرادی که شامل موارد زیر میشنود باید از لیزر اجتناب کنند:

·        افراد مبتلا به بیماریهای خاص

·        افراد دارای اختلالات هورمونی

·        افراد برنزه

·        افرادی که خال، کک و مک یا تاتو در محل مورد نظر دارند.

·        سابقه تبخال یا عفونت فعال

·        افرادی که داروهای خاص مصرف میکنند.

·        زنان باردار

·        افرادی که در محل مورد نظر زخم باز دارند و یا به تازگی جراحی انجام داده اند.


معرفی تکنولوژی IPL و کاربرد آن در دستگاه لیزر خانگی

IPL مخفف و کوتاه شده ی عبارت Intense Pulse Light به معنای پالس نوری شدید است. این تکنولوژی از اشعه های پرقدرت جهت برطرف کردن شماری از مشکلات پوستی و موهای زائد استفاده میکند.به طور دقیقتر برای انجام درمان‌های مختلف پوستی، برای اهداف زیبایی و درمانی، از جمله حذف موهای زائد، جوان‌سازی پوست و همچنین برای کاهش بیماری‌های پوستی مانند آکنه استفاده می‌شود. همچنین به طور فزاینده ای در بینایی سنجی و چشم پزشکی برای درمان بیماری خشکی چشم استفاده می شود.

 این تکنولوژی از پالس نوری شدید، مرئی و با طیف وسیع، عموماً در محدوده طیف مرئی 400 تا 1200 نانومتر استفاده میکند. در آن معمولاً از فیلترهای مختلفی برای فیلتر کردن انتخابی طول موج‌های کوتاه‌تر استفاده می‌شود. نور حاصل دارای یک محدوده طیفی است که ساختارها و کروموفورهای خاصی را هدف قرار می دهد (مانند ملانین در مو یا اکسی هموگلوبین در رگ های خونی) که حرارت داده شده و توسط بدن بازجذب می شوند. IPL شباهت هایی با درمان های لیزری دارد، زیرا هر دو از نور برای گرم کردن و از بین بردن اهداف خود استفاده می کنند. اما بر خلاف لیزرهایی که از یک طول موج استفاده می‌کنند که معمولاً فقط با یک کروموفور مطابقت دارد و بنابراین فقط یک بیماری را درمان می‌کند، IPL از طیف وسیعی استفاده می‌کند که وقتی با فیلترهای قابل تعویض استفاده می‌شود، اجازه می‌دهد در برابر موقعیتهای گوناگون استفاده شود. به عبارت دیگر، تکنسین IPL ، فیلتر مناسبی را که با یک کروموفور خاص مطابقت دارد، بنا بر نیاز انتخاب میکند.

IPL می تواند به طور موثری رشد موهای تیره تر و ضخیم تر را کاهش دهد. دستگاه‌های زیادی برای درمان‌های نور پالسی مانند E-Light، ELOS، و M-Light وجود دارد.

پروتکل: نور با طیف وسیع به سطح پوست اعمال می شود و ملانین را هدف قرار می دهد. این نور تا زمانی که به ساقه ی مو یا فولیکول مو برخورد کند از طریق پوست حرکت می کند. همه فولیکول‌های مو به طور همزمان فعال نیستند و فقط فولیکول‌های موی فعال می‌توانند تحت تأثیر درمان قرار گیرند. فولیکول‌های موی غیرفعال را نیز می‌توان درمان کرد زیرا با گذشت زمان فعال می‌شوند. اگرچه درمان های IPL به طور دائمی تعداد کل موهای بدن را کاهش می دهد، اما منجر به حذف دائمی همه موها نمی شود.

برخی از بیماری‌های پوستی و داروها می‌توانند بر بی‌خطر بودن درمان رفع موهای زائد مبتنی بر نور تأثیر بگذارند. طبق گفته سازنده دستگاه IPL، تمام دستگاه های IPL و لیزر فقط باید روی پوست های روشن تا متوسط استفاده شوند و روی موهای تیره تر بهترین عملکرد را دارند.

اثر بخشی IPL

طبق گفته FDA، حذف دائمی موهای زائد به معنای کاهش طولانی مدت و پایدار تعداد موها پس از درمان است. IPL در مقایسه با لیزر تاثیر کمتری در از بین بردن موهای زائد دارد. با این حال، بسیاری از بیماران با کاهش قابل توجه مو احساس رضایت می کنند.


محدودیت ها و عوارض دستگاه لیزر خانگی

🟢 نباید از لیزر برای نواحی مانند ابرو، گوش، خال، نواحی خالکوبی شده و دارای تاتو استفاده شود.

🟢 توان این دستگاه ها به نسبت دستگاه های کلینیکی کمتر است.

🟢 هنگام استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای لیزر ناحیه پشت لب، دقت کنید که به اشتباه روی لب لیزر نشود زیرا به علت بالا بودن میزان ملانین این ناحیه، امکان سوختگی وجود دارد.

🟢 احتمال قرمزی و اقزایش حساسیت پوست به طور موقت وجود دارد.

🟢 چنانچه موهای ناحیه ی مورد نظر سفید، خاکستری و یا رنگ روشن هستند، لیزر انتخاب موثری برای از بین بردن آنها نخواهد بود.

🟢 در صورتی که در اثر آقتاب دچار تغییر رنگ پوست شده اید، از لیزر اجتناب کنید. همچنین یک الی دو روز پس از انجام لیزر، در معرض آفتاب قرار نگیرید.


دستگاه لیزر خانگی میوتو

برند معتبر ایتالیایی میوتو، لیزر خانگی لیندو را برای مشتریان خود عرضه کرده است که از به روز ترین و مدرن ترین تکنولوژی برای رفع موهای زائد استفاده می کند. این لیزر یکی از بهترین دستگاه های لیزر خانگی موهای زائد است.


خرید دستگاه لیزر خانگی در تهران

برای خرید دستگاه میوتو اصل، که یکی از جدیدترین دستگاه های لیزر خانگی محسوب می شود؛ میتوانید به نمایندگی ها مجاز فروش این دستگاه در شهرک غرب، تهرانپارس و قروین مراجعه کنید و یا از سایت مستر رست خرید خود را انجام دهید. فروشگاه مستر رست برای راحتی بیشتر شما، امکان خرید قسطی را نیز فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02186090665 تماس بگیرید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به میوتو - عرب زاده می‌باشد.
طراحی شده باسایت‌ساز ویترین
سایت‌ساز ویترین